Dhamma › pozvánka na Vesākha 2561

pozvánka na Vesākha 2561

 Drazí přátelé v Dhammě,

chtěli bychom vás opět po roce srdečně pozvat na oslavu nejdůležitějšího buddhistického svátku roku Vesākha, která se uskuteční ​5​. května 201​8 v ārāmě Karuṇā Sevena.

V tomto dni Vesākha si připomeneme památku narození, probuzení a konečného osvobození Siddhatthy Gotamy – Buddhy. Máme také možnost si poslechnout Dhammu, setkat se s​ naší ctihodnou a sdílet s přáteli Karuṇā Sevena.

Je pradávnou buddhistickou tradicí obdarovávat na Vesākha mnichy a mnišky. Akt vaší štědrosti (dāna) přispěje k lepšímu životu mnišské Saṅghy, pomůže k vlastnímu pocitu radosti a ke zlepšení vaší vlastní kammy.

Oslava se uskuteční v nově zrenovované ārāmě Karuṇā Sevena a také ve Vivece - rezidenci pro návštěvníky ārāmy. Mnoho lidí pracovalo na tomto krásném projektu rekonstrukce Karuṇā Sevena téměř šest let a překonávalo nespočet náročných překážek. Proto je naše radost z úspěchu obrovská a zasloužená.​ Budete překvapení jaké jsou tu nové, krásné změny:-)

Rádi bychom vás přátelé pozvali, abyste se k nám připojili při této radostné události a podpořili náš současný projekt vytváření krásného prostoru pro tiché rozjímání a meditaci, k ztišení mysli a kontemplaci.

Místo je již tradičně v ārāmě Karuṇā Sevena, Slezská 3, Prostějov.
Čas oslavy: v sobotu​ 5. května 201​8 od 9 hodin.


PROGRAM DNE:

9:00 Příprava oslavy
11:00 Buddha Pūja a přijmutí útočiště u Trojího Klenotu
11:30 Dāna - Obdarování mnišské Saṅghy a oběd
13:00 Recitace - ochranné recitace a požehnání pro nově vybudovanou Viveku
14:00 Dhammadesanā - Dhamma přednes
16:00 Čaj a občerstvení - Diskuse o Dhammě
17:00 Společný úklid
19:00 Možnost meditace a individuální praxe

Ti, kdo by rádi pomohli s přípravou akce, přijeďte nejlépe již v pátek ​4. května. Oslava bude připravena z darů, jež sami přinesete a vegetariánských jídel, které pomůžete na místě v nově vybudované Vivece uvařit. Dejte nám, prosím, předem vědět Vaše časové možnosti a dobu příjezdu, abychom se se mohli lépe domluvit a uspořádat akci.

Těšíme se na další setkání s Vámi v Dhammě!

Karuṇā Sevena

Zpět | Nahoru | Přeposlat novinku