Dhamma › Jaro a léto v ārāmě Karuṇā Sevena

Jaro a léto v ārāmě Karuṇā Sevena

Ihned po otevření Viveky jsme měli možnost uvítat několik mnišských návštěv. 

Ihned při a po otevření Viveky jsme měli možnost uvítat několik mnišských návštěv: postupně přijeli bhikkhunī Dhammadinnā, bhikkhu Sarana a dále skupina mnichů: bhikkhu Vinīta, bhikkhu Punneji a náš drahý učitel bhante Pemasiri thera.

Bhante Pemasiri thera poskytl během svého týdenního pobytu v āramě praktikujícím individuální meditační instrukce a také poskytl několik veřejných přednášek. Jeho přítomnost a výuka Dhammy byly a jsou pro nás velkou inspirací. Děkujeme bhantemu Vinīta a bhikkhunī Visuddhi za překlady a asistenci při Dhamma diskuzích a všem laikům, kteří se o ctihodné dobře postarali a podpořili jejich mnišský život. Speciální poděkování náleží Míše Spohrové a Jirkovi Vránovi. 

Fotogalerie z návštěvy mnichů v ārāmě a následné návštěvy ctihodné bhikkhunī Visuddhi na Slovensku a ve Vídni v Dhamma centru Bhanteho Sīlavansy naleznete v naší fotogalerii na webu KS. 

Ctihodná Visuddhi se stáhne od poloviny července do poloviny října na vassa do ústraní a v tomto období se bude věnovat vlastní intenzivní praxi a nebude odpovídat na vaše emaily a dotazy. Také já se stáhnu na toto období z emailové komunikace a budu odpovídat pouze jednou týdně či jednou za čtrnáct dnů. Děkujeme za pochopení.

Rádi bychom nabídli těm, kteří v ārāmě již praktikovali, přijet v období vassa do ārāmy na pobyt a vlastní meditační praxi, která se bude řídit stejným klášterním režimem jako dosud. Pouze ctihodná vám neposkytne v tomto období vedení a meditační instrukce. Využijte této příležitosti i během prázdnin. Máte jedinečnou možnost praktikovat a nezapomínejte se též prosím postarat o naši mnišku :-)

Poslední meditační víkend před vassa a možnost účasti na Dhamma přednesu ctihodné Visuddhi bude v termínu 8.-9. července. Můžete přijet do ārāmy, meditovat a a slyšet Dhammu od ctihodné bhikkhunī Visuddhi Therī. Dhamma diskuze bude tématická a zaměřená hlavně na meditační praxi s výkladem sutt a základních buddhistických pojmů. Zveme všechny zájemce, ať už začátečníky či pokročilé. Můžete přijít kdykoli v sobotu 8. července od 10 hodin dopoledne a pobýt zde dle Vašich možností pouze na přednášku (vždy v sobotu od 18 hodin) nebo zůstat i na meditační praxi až do nedělního večera cca do 18 hodin. Informujte nás předem na emailu, kdy přijedete a jak dlouho máte v plánu zde pobýt. Prosíme, sledujte novinky na webu www.karuna-sevena.cz a čtěte Pravidla a podmínky pobytu v ārāmě Karuṇā Sevena.

Přeji vám všem za celou Karuna Sevena hezké prázdniny a pohodové léto.

Mettā,

President of Karuṇā Sevena

Ivona Swan, MBA
http://www.karuna-sevena.cz
http://karunasevena.blogspot.com/
https://www.facebook.com/karuna.sevena

 

 

Zpět | Nahoru | Přeposlat novinku